Od Mercedesa 300SEL AMG po Concept Car: ekspozycja Mercedes-Benz na Poznań Motor Show 2017

Dodane przez 31/03/2017 Mercedes Bez komentarza Tagi:

Mercedes-Benz na Poznań Motor Show 2017

Podsumowanie

8 premier, 40 samochodów ekspozycyjnych, 50 lat AMG i prototypowy Concept Car – to tylko niektóre z atrakcji, zaplanowanych przez Mercedes-Benz Polska na swoim stoisku podczas Poznań Motor Show 2017 (6-9 kwietnia). Ekspozycja prezentowana będzie w hali nr 3 a także na przylegającym do niej terenie zewnętrznym.

Premiery Mercedes-Benz

Tematem przewodnim ekspozycji Mercedes-Benz na poznańskim Motor Show będą obchody 50-cio lecia AMG. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną trzy nowe modele najbardziej sportowej serii Mercedes-AMG: AMG GT R („Beast of the Green Hell”), otwarty AMG GT C Roadster oraz wyścigowy AMG GT3. Zaraz obok nich stanie najszybsza limuzyna świata w swojej klasie – Klasa E 63 S 4MATIC+. Historię marki przypomną legendarne już modele Mercedes-Benz: 300SEL oraz 300 CE, czyli tzw. „Hammer”.

Rok po uroczystym, autonomicznym wjeździe Klasy E na poznańskie targi, Mercedes-Benz zaprezentuje całą rodzinę tej serii w komplecie. Do sedana i kombi dołączą trzy kolejne wersje: Klasa E Coupé, All-Terrain oraz Kabriolet. Ważną nowością będzie także druga odsłona kompaktowego GLA, jednego z najpopularniejszych modeli spod znaku „Gwiazdy” na polskim rynku. Polska publiczność pozna także trzeciego członka rodziny oryginalnych kamperów Mercedesa – zbudowanego na bazie Klasy V, Marco Polo Horizon.

Patrząc nie tylko na swoją historię i bieżące nowości, Mercedes-Benz pokaże także przyszłość motoryzacji. Po raz pierwszy w Polsce, marka zaprezentuje jeden ze swoich Prototypów – Concept Car na którym wzorować się będą powstające dopiero kolejne generacje samochodów.

Ekspozycja samochodów i atrakcje dodatkowe

Ekspozycję firmy uzupełni niemal 30 innych pojazdów z oferty Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG: od samochodów kompaktowych, przez Klasę C i E, aż po SUVy i Klasę G. Cztery klasyki pokaże także oficjalny Klub Zabytkowych Mercedesów, wystawiający się razem z importerem.

Poza bogatą ekspozycją w hali, goście targów będą mogli także skorzystać z atrakcji na terenach zewnętrznych. Specjalnie przygotowany tor pozwoli na sprawdzenie zwrotności smartów w wersji fortwo i forfour oraz indywidualnych umiejętności kierowców. Zainteresowani technologią będą mogli wziąć udział w prezentacji autonomicznego parkowania Klasy E za pomocą telefonu komórkowego. Na dzieci czeka specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego, gdzie w zabawnej formie, najmłodsi będą mogli zdobyć podstawy wiedzy poruszania się samochodem po drogach.

Aplikacja i eksperci zaprezentują ekspozycję

Odwiedzający stoisko Mercedes-Benz będą mogli zapoznać się z informacjami dotyczących poszczególnych modeli na kilka sposobów. Dzięki darmowej aplikacji „Mercedes-Benz Motor Show”, w momencie zbliżenia się do każdego pojazdu marki bezpośrednio na ekranie wyświetlą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące modelu. Osiągi, cena, dane techniczne i aktualne promocje – wszystko to pojawi się gdy tylko smartfon wyczuje bliskość danego modelu.

Dodatkowo, codziennie odbywać się będą 4 prezentacje stoiska, podczas których eksperci produktowi z chęcią przedstawią najważniejsze cechy poszczególnych modeli oraz odpowiedzą na wszelkie pojawiające się pytania. Oprowadzanie zaczynać się będzie codziennie orównych godzinach: 11, 13, 15 i 17.

Konferencja prasowa

Zapraszamy na konferencję prasową Mercedes-Benz, która odbędzie się na ekspozycji firmy w hali nr 3 w dniu 6 kwietnia o godzinie 11:40. Premierowe modele zaprezentują w tym roku: Birgit Preusch – Wiceprezes Mercedes-Benz Polska, Dino Ernst – AMG Market Manager z Affalterbach/Niemcy, Michał Maksymiuk AMG Brand Manager odpowiedzialny za rynki – Polska, Czechy i Austria oraz dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor Korporacyjnego PR Mercedes-Benz Polska.

 

media.daimler.pl