- Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019 debiutuje pierwszy samochód koncepcyjny Alfy Romeo – średniej wielkości hybrydowy SUV plug-in.
- Samochód koncepcyjny Tonale dołącza do rozwijającego się segmentu, interpretując charakterystyczne piękno według marki Alfy Romeo. Jest to średniej wielkości SUV o miejskim przeznaczeniu i sportowym charakterze.
- Charakterystyczne cechy włoskiego stylu są przeniesione w przyszłość, tworząc idealną mieszankę cennego dziedzictwa oraz zapowiedź nowych norm.
- Zgodnie z wizją Alfy Romeo, każdy detal zaprojektowany jest pod potrzeby kierowcy.
- Przyjemność jazdy to zasługa ergonomii, wysokiej jakości materiałów i, przede wszystkim, niezrównanej dynamiki.
- Samochód koncepcyjny Alfy Romeo Tonale został zelektryfikowany. Zaawansowana technologia oraz słynna dynamika jazdy mogą wykorzystać możliwości i zapewnić wymierne rozwiązania dla nowych wyzwań.
- Światła reflektorów skierowane są również na limitowane serie specjalne Giulii i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing”, wyposażone w ekskluzywny zestaw tuningowy Aero Kit z włókna węglowego, zaprojektowany we współpracy z Sauber Engineering.
Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym Genewa 2019, Alfa Romeo wkracza do świata samochodów elektrycznych, prezentując nowy samochód koncepcyjny Alfy Romeo Tonale, średniej wielkości SUV-a.
Tonale jest pierwszym hybrydowym samochodem typu plug-in oraz pierwszym średniej wielkości samochodem o nadwoziu SUV Alfy Romeo. Zmienia on dotychczasowe reguły najszybciej rozwijającego się aktualnie segmentu, posługując się właściwym, typowym dla producenta sposobem, na który składa się włoski styl i niezrównana przyjemność jazdy.
Samochód inspirowany pięknem i wizja designu Alfy Romeo.
Design Tonale jest formułą, która ukierunkowana jest na przyszłość. Jego kompaktowe rozmiary są wyrazem włoskiego polotu i niepowtarzalnego, oryginalnego i nowoczesnego stylu, typowego dla Alfy Romeo, tworzącego idealną mieszankę cennego dziedzictwa oraz zapowiedź nowych norm. Marka Alfa Romeo wysoko ceni esencję włoskiej sztuki poprzez tradycyjne, rzemieślnicze doświadczenie ręcznego tworzenia. Dlatego Tonale jest inspirowany pięknem i subtelnymi szczegółami połączonymi z kształtami ludzkiego ciała a organiczny ruch światła wynika z czystych linii i doskonałości brył. Jej fizyczny projekt nawiązuje do zakorzenionych w tradycji, stylistycznych elementów, które są równoznaczne z bogatą historią Alfy Romeo i realizowane w sposób, który pobudza nowoczesne podejście do „anatomii” nowej Alfy Romeo.
Jednym z elementów przywołujących tradycję wpisaną w DNA Alfy Romeo jest koło przypominające tarczę telefonu. Wzór 21-calowych felg Tonale to forma lekkiej konstrukcji architektonicznej, tworzącej rzetelną i sugestywną realizację okrągłego motywu. Historia tarczy telefonu sięga roku 1960, kiedy to była ona dumnie prezentowana na kultowej Alfie 33 Stradale. Wyróżniający się wzór koła Tonale harmonijnie współgra z ekskluzywnym stylem opon Pirelli. Odważna, elegancka boczna bryła nadwozia nawiązuje do pozornie odległej przeszłości, przywołując na myśl zmysłowość odnajdywaną w czystych formach Duetto oraz Disco Volante Spider, natomiast „Linea GT” Tonale interpretuje napięcie i pewność siebie, jaką można znaleźć w uwielbianym GT Junior. Przód zdobi alfowski napis „Trilobo” oraz charakterystyczny grill „Scudetto” stanowiący centralny punkt wyrażenia mocy, potęgowanego przez prędkość i płynność, które wręcz biją od Tonale. Tłem dla Scudetto i jednocześnie dopełnieniem monograficznego przodu samochodu jest oświetlenie typu „3 plus 3″, które przywołuje na myśl dumne spojrzenie SZ i Brery. Tył Tonale jest elegancko podkreślony kształtem tylnej szyby, zwieńczonej u góry „skrzydłem”, które daje wrażenie ciągłości pomiędzy przezroczystym dachem a tylną szybą. Ponieważ każdy projekt Alfy Romeo jest dziełem rąk ludzkich, dlatego tylne oświetlenie przypomina raczej podpis artysty, niż element oświetlenia… rodzaj świetlnego podpisu, który wyszedł spod jego ręki.
Dzięki inspiracji historią wyścigów Alfy Romeo, wnętrze Tonale poprzez swą dynamiczną formę i czystą rzeźbę oddaje pasję i emocje porywającej jazdy. Wnętrze Tonale ukierunkowane jest na kierowcę, ale nie tylko, gdyż może swobodnie pomieścić 4 pasażerów. Ręcznie narysowane linie rozciągają się przez całe wnętrze, tworząc złudzenie napięcia mięśni tak, jakby to, co nas otacza, gotowe było do nagłego ataku. Emocjonalne oddziaływanie wnętrza Tonale podkreślone jest również przez kontrast pomiędzy wysokiej jakości materiałami, czyli chłodną solidnością aluminium a miękkością i przyjemnym ciepłem skóry i Alcantary. Wewnątrz znajdują się półprzezroczyste podświetlone listwy, na przykład na tunelu środkowym, będącym jednocześnie idealnym miejscem dla najważniejszego elementu Alfa Romeo, selektora jazdy DNA. Wnętrze Tonale zapewnia wszechstronne doznania, podkreślone przez elementy zarezerwowane dla ekskluzywnych wersji. Jest urzekające i ciepłe, a jego dynamiczne cechy na pewno zostaną docenione przez miłośników szybkiej jazdy.
Samochód koncepcyjny Tonale wyposażony jest w najwyższej jakości technologię, zapewniającą stałą łączność, komfort i wrażenia dynamiczne użytkownika, przy zachowaniu wiodącej cechy – maksymalnej przyjemności ze sportowej jazdy.
Uwaga kierowcy może pozostać skupiona na drodze, przy wsparciu 12.3″ w pełni elektronicznego wyświetlacza centralnego oraz 10.25″ ekranu dotykowego centralnej jednostki sterującej. Nowy system multimedialny wyposażony jest w płynny i wielozadaniowy interfejs, który oferuje kierowcy dostęp na wyciągnięcie ręki do wszelakich najnowszych funkcji dostępnych na rynku. Tonale umożliwia kierowcy pełną łączność z grupami lifestylowymi i społecznościami Alfy Romeo, zapewnioną przez nowe aplikacje „Alfisti” i „Paddock„.
- „Alfisti” to wciągające Lifestyle experience Alfa Romeo, oferujące interfejs połączony z wybranymi klubami Alfa Romeo i wydarzeniami społecznościowymi, jak zloty, jazdy testowe, i spotkania. Ta aplikacja samochodowa pozwala kierowcy uzyskać dostęp do bieżących informacji i aktualności dotyczących imprez organizowanych przez markę Alfa Romeo. Klient może potwierdzić swoją obecność na imprezach i spotkaniach, zamówić bilety na wyścigi Alfa Romeo Racing, a także ubiegać się o możliwość zdobycia wejściówki VIP na specjalne imprezy sponsorowane przez markę Alfa Romeo. To tylko niektóre z możliwości oferowanych przez aplikację.
- „Paddock” to aplikacja zakupowa dedykowana modelowi Alfa Romeo Tonale do przeglądania w czasie rzeczywistym i zakupu najnowszych elementów wyposażenia nadwozia i wnętrza. Aplikacja Paddock umożliwia Klientom przeglądanie najnowszych ofert produktów promocyjnych Alfy Romeo, które można zamówić bezpośrednio jednym dotknięciem ekranu.
Alfa Romeo Tonale to spojrzenie marki w przyszłość segmentu SUV-ów, tworząc holistyczną ekspresję twórczą poprzez połączenie piękna i technologii. Dla zespołu Alfa Romeo Design stanowi ona nasze „dzieło sztuki”, czyli innymi słowy Alfę Romeo Tonale.
Autentyczna Alfa Romeo.
Tonale to debiut marki w segmencie średniej wielkości SUV-ów, zgodny z charakterystyką, która od zawsze identyfikuje każdy model Alfa Romeo. Celem jest zapewnienie najlepszej dynamiki jazdy w segmencie, przy zastosowaniu napędu elektrycznego i hybrydowego w doskonałym stylu Alfa Romeo. To naturalna ewolucja marki na drodze do synergii napędu, który jest w stanie poprawić osiągi i dynamikę jazdy. Samochód koncepcyjny Alfa Romeo Tonale nie tylko dostosowuje się po prostu do nowych standardów, ale reinterpretuje własne DNA, aby uchwycić nową ideę piękna, energii, harmonii, osiągów i prowadzenia przyjaznego użytkownikowi.
Napęd elektryczny Alfy Romeo ma służyć podkreśleniu sportowego charakteru i słynnej misji marki polegającej na „mechanice emocji”. Z tego powodu nie trzeba wyrażać go przez specjalny „podpis” lub zdecydowane nadwozie, ale przez drobne detale, jak logo Alfa lub „Biscione” w optyce hybrydowej, mały, ale zdecydowany akcent podkreślający Tonale.
Silnik elektryczny z tyłu otwiera drogę do nowych rozwiązań technologicznych, które oferują dynamikę jazdy, maksymalizują napęd i zwiększają przyjemność czerpaną ze sportowej jazdy. Ewolucja jest również widoczna w poszczególnych trybach jazdy sterowanych przez system Alfa D.N.A. Począwszy od modeli Giulietta, Mito i 4C, przez dalszy rozwój w Giulii i Stelvio, system ten jest montowany w Tonale i obecnie steruje określonymi funkcjami zarządzania energią.
W samochodzie koncepcyjnym Tonale, tryb „Dynamic” zmienia się w „Dual Power” i gwarantuje maksymalną moc wyjściową z dwóch silników. Ekran dotykowy systemu Infotainment wyposażony jest w przycisk E-mozione, który oferuje specjalne ustawienia przepustnicy, ostrzejsze hamowanie i bardziej bezpośrednią reakcję układu kierowniczego. Tryb „Natural” pozwala utrzymać najlepszą optymalizację osiągów, a kompromis między stosowaniem silnika elektrycznego a spalinowego jest zarządzany automatycznie.
Przekłada się to na codzienną oszczędność energii i paliwa, bez uszczerbku dla osiągów. Tryb „Advance Efficiency” zmienia się w „Advance E” dla uzyskania osiągów w trybie w pełni elektrycznym. Zatem, zgodnie z zasadami marki, napęd hybrydowy typu plug-in poprawia piękno, sportową i dynamiczną charakterystykę jazdy każdego modelu Alfy Romeo, wprowadzając je na nowy poziom. W Tonale napęd elektryczny obejmuje osiągi i stanowi nowy sposób na osiągnięcie ich wysokich parametrów i wyjątkowej przyjemności z jazdy.
Alfa Romeo Tonale.
Tonale oferuje potencjał średniej wielkości, dynamicznego SUV-a, z taką samą łatwością w mieście, jak i na torze wyścigowym, adrenalinę typową dla sportowej jazdy, charakterystyczną dla legendy marki. Dźwięk silnika elektrycznego towarzyszy autentycznemu, głębokiemu „rykowi” silnika Alfa Romeo, tworząc skuteczną, ekscytującą synergię podkreślającą przyjemność płynącą ze sportowej jazdy. Przejście na napęd elektryczny jest najnowszą kluczową stroną zapisaną w 109-letniej historii legendy Alfy Romeo, która z pewnością będzie prowadzić markę w przyszłość. To również kryje się za nazwą wybraną dla nowego samochodu koncepcyjnego.
Przełęcz Tonale, niedaleko przełęczy Stelvio w Alpach, to duży naturalny amfiteatr słynący z majestatycznych szczytów, naturalnego spektaklu pieniących się wodospadów i śniegu utrzymującego się na szczytach przez cały rok w zapierającej dech w piersiach naturalnej scenerii. Przełęcz Tonale, bezpośrednio połączona z przełęczą Stelvio, najwyżej położoną przełęczą, którą można pokonać samochodem jest idealnym przykładem współistnienia emocji i harmonii w naturze. Samochód koncepcyjny Tonale jest ważnym przykładem rozwoju pod znakiem ciągłości i bliskości geograficznej, ewolucją śledzoną w czasie i w sugestywnym skojarzeniu.
Specjalne edycje Quadrifoglio Alfa Romeo Racing.
Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, Alfa Romeo zaprezentuje limitowane edycje specjalne Giulia Quadrifoglio i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing” wyposażone w ekskluzywny pakiet tuningowy Aero kit wykonany z włókna węglowego i opracowany we współpracy z Sauber Engineering.
To wyjątkowe wyposażenie potwierdza coraz głębszą więź ze światem Formuły 1. Edycje specjalne stanowią hołd dla wyścigowej legendy Alfa Romeo i powrotu włoskiego kierowcy rajdowego do Formuły 1. Antonio Giovinazzi dołączył do zespołu „Alfa Romeo Racing” i będzie partnerem Mistrza Świata Formuły 1 z sezonu 2007, Kimiego Räikkönena.
Nie jest to tylko „delikatna kosmetyka” samochodu, ale prawdziwy pakiet tunningowy poprawiający aerodynamiczne osiągi samochodu, przez zwiększenie docisku i poprawę już i tak doskonałych właściwości dynamicznych wersji Quadrifoglio. Zestaw Areo kit uzupełnia działania podjęte w celu uczynienia modeli z limitowanej edycji lżejszymi i mocniejszymi, potwierdzając, że marka Alfa Romeo zwraca szczególną uwagę na ciągłą poprawę osiągów. Samochody charakteryzują się mniejszą masą i zwiększoną mocą. Pierwszy cel osiągnięto poprzez szerokie zastosowanie włókna węglowego w elementach nadwozia, sportowe skórzane fotele Sparco i Alcantara ze szkieletem z włókna węglowego, węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe oversize i specjalny układ wydechowy Akrapović wykonany ze stopu tytanu. Dzięki tym działaniom masa samochodu zmniejszyła się o około 28 km w stosunku do standardowych wersji Quadrifoglio. Przy wsparciu inżynierów z zespołu Alfa Romeo zwiększono moment obrotowy i moc, uzyskując 520 KM.
Ekscytujące już obecnie wrażenia z jazdy Alfą Romeo Quadrifoglio zostały jeszcze bardziej wzmocnione. Na dwudziestu szczęśliwych kierowców czeka specjalny zaszczyt. W bieżącym roku dostępnych będzie dziesięć samochodów Giulia i dziesięć SUV-ów Stelvio, które będą reprezentowały dziesięć zwycięstw Alfy Romeo w Formule 1. Każdy z tych samochodów będzie miał specjalny, dedykowany emblemat z nazwą wyścigu Grand Prix, w którym Alfa Romeo odniosła zwycięstwo i dany rok.
Nabywcy Giulii i Stelvio Quadrifoglio „Alfa Romeo Racing” będą mogli doświadczyć niezapomnianych wrażeń i emocji ze specjalnej customer experience. Już w trakcie Salonu Samochodowego w Genewie Klienci będą mogli wyrazić swoje zainteresowanie zakupem samochodu za pośrednictwem oficjalnych kanałów Alfa Romeo.
źródło: alfaromeopress.pl