Polska edycja „500 Forever Young Tour” i powitanie Fiata 500 Anniversario.

Dodane przez 10/07/2017 Fiat Bez komentarza Tagi: ,
  • Czy można cofnąć się w czasie? Fiat właśnie to zrobił i w historycznym punkcie stolicy Wielkopolski przywołał klimat lat 60. XX w., tworząc wydarzenie z cyklu „500 Forever Young Tour”.
  • Tak właśnie marka Fiat świętowała 60-lecie modelu „500″ i wprowadzenie do sprzedaży jego najbardziej współczesnej wersji – Fiata 500 Anniversario.
  • Fiat 500 Anniversario stanowi wyraz uznania dla stworzonej w 1957 roku włoskiej ikony w formie współczesnej interpretacji stylistycznej cech, które rozsławiły ten samochód w erze „Dolce Vita”.
  • Fiat 500 Anniversario z bogatym wyposażeniem i silnikiem 1.2 o mocy 69 KM jest dostępny w cenie od 50 900 zł w wersji hatchback i od 59 900 zł w wersji cabrio.

Czy można cofnąć się w czasie? Fiat właśnie to zrobił i w historycznym punkcie stolicy Wielkopolski przywołał klimat lat 60. XX w., tworząc wydarzenie z cyklu „500 Forever Young Tour”. Na Placu Wolności w Poznaniu rozbrzmiała muzyka z dawnych lat, pojawiły się roześmiane damy w kolorowych sukienkach i kapeluszach, był kwiaciarz z bukietem róż, pucybut, a nawet gazeciarz z naręczem prasy jeszcze pachnącej farbą drukarską. Wokół nich zaparkowały kultowe Fiaty 500 z lat 60. XX w. – to właśnie tak marka Fiat świętowała 60-lecie modelu „500″ i wprowadzenie do sprzedaży jego najbardziej współczesnej wersji – Fiata 500 Anniversario.

Po etapach we Włoszech, Francji i Niemczech cykl „500 Forever Young Tour” dotarł do Polski. W minioną sobotę na poznańskim Placu Wolności odbył się wyjątkowy happening zorganizowany z okazji 60-lecia produkcji światowej ikony motoryzacji – Fiata 500. Przy fontannie zaparkowały oryginalne „500″ z lat 60. XX w., wokół których 20 aktorów stworzyło atmosferę sprzed 6 dekad. Z aut wysiadły eleganckie panie w sukienkach midi, gazeciarz głośnym okrzykiem reklamował najnowsze wydanie prasy, kwiaciarz obdarowywał napotkane kobiety kwiatami, a pucybut polerował pantofle, zachęcając publiczność do wspólnej zabawy. W tę niecodzienną scenografię zostały wkomponowane trzy bardzo współczesne egzemplarze Fiata 500 Anniversario, przygotowane z okazji 60. urodzin tego modelu. Każdy, kto zechciał poznać go bliżej, był częstowany aromatyczną kawą i najlepszymi lodami, tradycyjnie włoskimi deserami.

Fiat 500 Anniversario to nowa seria specjalna stworzona dla uczczenia 60. rocznicy istnienia tego kultowego auta. Historia Fiata 500 rozpoczęła się 4 lipca 1957 roku wraz z wyprodukowaniem w Turynie pierwszego egzemplarza legendarnej dziś „500″. W kolejnych latach ten „mały, wielki samochód” zyskał status symbolu włoskiego stylu, zdobywając serca miłośników piękna i oryginalności. Auto sprzedało się w imponującej liczbie ponad 6 000 000 egzemplarzy na przeszło stu rynkach. Tym większą dumą napawa fakt, że to małe, wielkie samochodowe dzieło Fiata od 10 lat jest produkowane w Polsce, w tyskiej fabryce marki uhonorowanej tytułem Gold Level WCM (World Class Manufacturing).

Fiat 500 Anniversario jest formą prezentu dla wszystkich fanów tego modelu dostępnego w wyjątkowo bogato wyposażonej wersji za przystępną cenę. Występujący w wersjach hatchback oraz cabrio stanowi wyraz uznania dla stworzonej w 1957 roku włoskiej ikony w postaci współczesnej interpretacji stylistycznej cech, które rozsławiły ten samochód w erze „Dolce Vita”. Nowa edycja specjalna nawiązuje swoim wyglądem do aut z lat 60. XX w. i powraca do niektórych charakterystycznych elementów samochodu, jak dwa nowe specjalne kolory nadwozia, inspirowane kolorystyką ponadczasowych ikon, chromowane akcenty na pokrywie silnika i obudowach lusterek, legendarne loga Fiata i 16-calowe felgi aluminiowe w stylu vintage lub alternatywnie przypominające klasyczne, stare koła samochodowe. Dopełnieniem elegancji samochodu jest umieszczona na pokrywie tylnej, zapisana kursywą nazwa „Anniversario”.

Każdy detal wnętrza został tak zaprojektowany, by uchwycić beztroski styl i klimat lat 60. XX w., ale w innowacyjnej odsłonie. Nowe siedzenia z tkaniny z poziomymi pasami idealnie pasującymi do stylistyki dawnych lat, lamówki oraz haftowane logo „500″ dopasowane do kolorów nadwozia, pomarańczowego Sicilia i zielonego Riviera, faktycznie przywołują na myśl czasy „Dolce Vita”. Fiat 500 zawsze wyglądał wyjątkowo i niepowtarzalnie, a wersja wyposażenia Anniversario przejmuje jego niezwykłą witalność, wyraźnie odzwierciedloną w desce rozdzielczej utrzymanej w kolorze nadwozia. Wyjątkowe przywiązanie marki do dbałości o szczegóły jest też widoczne w hafcie „Anniversario” na dywanikach podłogowych.

Fiat 500 Anniversario niezwykle udanie łączy tradycję z innowacyjnością. Swój dynamizm ten motoryzacyjny 60-latek zawdzięcza najnowszej generacji technologii: o ile wygląd nawiązuje do epoki „Dolce Vita”, o tyle z technologicznego punktu widzenia nowy Fiat 500 Anniversario oferuje wszystko, co najlepsze pod względem komfortu i możliwości kontaktu ze światem. Klienci mogą korzystać z opcjonalnego pakietu UconnectTM Link Plus, który obejmuje system Uconnect HD LIVE z dotykowym, 7-calowym ekranem, podłączenia do Apple Car Play i Android AutoTM oraz nawigację z mapami Tom Tom. Fiat 500 Anniversario z silnikiem 1.2 o mocy 69 KM jest dostępny w cenie od 50 900 zł w wersji hatchback i od 59 900 zł w wersji cabrio.

 

fiatpress.pl

Następny