Nowy Fiorino zdobywcą tytułu „Volant d’Or” w Tunezji.

Dodane przez 12/02/2019 Fiat Bez komentarza Tagi:

30 stycznia br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród pierwszej edycji konkursu „Volant d’Or” zorganizowanego przez specjalistyczny magazyn „Tunisie Auto”.Nagrodzono najlepsze marki samochodów osobowych i dostawczych sprzedawanych w Tunezji, jeśli chodzi o osiągi i zadowolenie Klientów.
Ankiety online przesłało około 6000 Czytelników.

Prestiżowy tytuł „Najlepiej sprzedający się kompaktowy samochód dostawczy w Tunezji w 2018 roku” trafił do nowego Fiorino, modelu, który zapoczątkował segment małych vanów, a którego sprzedaż od chwili premiery w 2007 roku osiągnęła prawie 480 000 egzemplarzy.
W ubiegłym roku w Afryce włoski model odnotował 57% wzrost sprzedaży, umacniając stały trend wzrostowy w okresie od 2015 do 2018 r. W szczególności, w 2018 r. zarejestrowano ponad 630 nowych samochodów Fiorino w Tunezji, prowadząc w rankingach sprzedaży wśród silnej konkurencji.

Nowa odsłona modelu prezentuje nowoczesne wzornictwo wnętrza i nadwozia oraz wzbogacona jest o nowe cechy, które wynoszą go na szczyt kategorii pod względem osiągów, kosztów obsługi, komfortu i funkcjonalności. Doskonale nadaje się do jazdy po mieście, dzięki kompaktowym rozmiarom sprawnie porusza się w ruchu i jest łatwy w parkowaniu, zapewniając przy tym pokaźną pojemność ładunkową aż do 2,8 m3 oraz ładowność do 660 kg. Bogata gama silników – wszystkie z homologacją Euro 6 dla Eu28 i Euro 4 dla Afryki – może sprostać wszelkim wymaganiom.

W zależności od rynku sprzedaży, model z gamy Fiat Professional jest dostępny w dwóch konfiguracjach (Cargo i Combi), oferuje trzy poziomy wyposażenia (podstawowy, SX i Adventure) i trzy jednostki napędowe (benzyna, benzyna/metan i olej napędowy). Gama silników jest równie szeroka. Dostępne są dwa turbodoładowane silniki Desla 1.3 MultiJet 2 o mocy 80 i 95 KM, jeden benzynowy o pojemności 1.4 i mocy 77 KM oraz 1.4 Natural Power CNG o mocy 70 KM z podwójnym zasilaniem (benzyna/metan), rozwiązanie, które w segmencie małych samochodów dostawczych ma tylko nowy Fiorino.

 

fiatprofessionalpress.pl