Fiat 124 Spider – powrót ikony lat 60-tych

Dodane przez 23/12/2018 Fiat Bez komentarza Tagi: , , ,

Legendarny roadster marki Fiat w najnowszej wersji 124 Spider.

Po równo 50 latach kultowe wzornictwo z lat 60. powraca w samochodzie zaprojektowanym z myślą o czerpaniu czystej przyjemności z jazdy. Unikalny design, sportowa linia nadwozia, stylowe wnętrze i nowoczesne technologie. Oto Fiat 124 Spider.

 

Silnik benzynowy 1.4 Turbo MultiAir

Zaawansowany silnik, 140 koni mechanicznych, manualna, 6-biegowa przekładnia i moment obrotowy na poziomie 240 NM. Doskonałe osiągi i niewielkie spalanie.

 

Zaprojektowane dla Twojego bezpieczeństwa

Podwozie Fiata 124 Spider zostało zaprojektowane specjalnie dla tego modelu, z myślą o napędzie na tylną oś oraz silniku umiejscowionym z przodu.
Użycie aluminium i stali o wysokiej odporności zwiększa bezpieczeństwo i stabilność nadwozia, gwarantując przy tym niską masę całkowitą.

 

Pochłanianie siły uderzeń

Materiały wykorzystane do budowy nadwozia Fiata 124 Spider gwarantują doskonałe wyniki w zakresie pochłaniania siły uderzeń. W przypadku zderzenia czołowego wielopunktowa konstrukcja sprawia, że energia jest pochłaniana i przenoszona w najwydajniejszy sposób.

 

Idealne rozłożenie masy

Dzięki silnikowi zamontowanemu wzdłużnie z przodu oraz napędowi na tył Fiat 124 Spider charakteryzuje się doskonałym rozkładem masy, zapewniającym wyjątkową stabilność na drodze.

 

Właściwości jezdne i kontrola

Dwuwahaczowe zawieszenie przednie oraz tylne zawieszenie wielowahaczowe zapewniają błyskawiczne reakcje w zakrętach, doskonałe trzymanie się drogi i niezrównaną stabilność.

 

 

Następny