Mercedes-Benz SL w specjalnej edycji „Mille Miglia 417”

Dodane przez 17/02/2015 Mercedes Bez komentarza Tagi:

Mercedes-Benz świętuje 60. rocznicę niezapomnianego sukcesu w Mille Miglia – „wyścigu 1000 mil”, jednym z najbardziej wymagających długodystansowych wyścigów świata. Z tej okazji do sprzedaży trafi unikalna seria roadstera SL o nazwie „Mille Miglia 417”. To nawiązanie do nieoczekiwanego zwycięstwa egzemplarza 300 SL z numerem 417, który w 1955 roku triumfował w Mille Miglia w klasie sportowych aut seryjnych. Specjalna edycja SL-a łączy maksymalny komfort i ducha wyścigów, charakterystycznego dla wszystkich pokoleń tego modelu. Jej wizytówką są między innymi czerwone dodatki karoserii oraz najwyższej próby materiały w kunsztownie wykończonej kabinie.

Mercedes-Benz SL Roadster to motoryzacyjna ikona, charyzmatyczna i pasjonująca, kiedyś i dziś. W historii modelu dominują legendarne egzemplarze – właśnie takie jak 300 SL z numerem 417, który w 1955 roku wziął udział w wyścigu Mille Miglia. Prywatny zespół amerykańskiego kierowcy Johna Fitcha oraz pilota Kurta Gessla wystartował dokładnie o 4.17 nad ranem, by po 11 godzinach, 29 minutach i 21 sekundach minąć linię mety. W tym czasie publicznymi drogami wiodącymi z Brescii do Rzymu i z powrotem przejechał dystans 1597 km. Zwyciężył w klasie aut seryjnych, a w klasyfikacji generalnej zajął piąte miejsce. Druga i trzecia lokata w klasie również przypadła Mercedesom 300 SL.

Z okazji 60. rocznicy tego sukcesu Mercedes-Benz prezentuje specjalną edycję roadstera SL o nazwie „Mille Miglia 417”, symbolizującej pasję, jaka kształtuje kolejne pokolenia modeli z rodziny SL. Roadster dostępny jest z jednostkami 6- i 8-cylindrowymi (SL 400 o mocy 333 KM oraz SL 500 o mocy 455 KM), a jego standardowe wyposażenie obejmuje między innymi układ ESP® Curve Dynamic Assist oraz adaptacyjny system tłumienia. Na życzenie oferowane jest również unikalne zawieszenie Active Body Control, zapewniające sportowe przyspieszenia poprzeczne przy zachowaniu niezrównanego komfortu jazdy.

Wyścigowego ducha specjalnej edycji podkreśla jej design – stylowe, czerwone akcenty zderzaków oraz zaciski hamulców lakierowane w tym samym kolorze, a także czarne obręcze AMG Performance o średnicy 19 cali z przodu i 20 cali z czerwonymi rantami.

SL w specjalnej edycji „Mille Miglia 417” jest standardowo oferowany z czarnym, metalicznym lakierem magnetite black. Opcjonalnie dostępne są dwa matowe odcienie designo: czarny night black magno oraz biały cashmere white magno, a także diamentowa biel diamond white bright.

Sportowa, luksusowo wyposażona kabina SL-a wzbogaciła się o ekskluzywne dodatki. Fotele AMG Line, podłokietniki i kierownica otrzymały czerwone wstawkami, a zagłówki zdobi karbonowa struktura z haftowanym logo „SL Mille Miglia”. Poszczególne okładziny mają karbonowe, matowe wykończenie. Na dywanikach pojawiły się napisy „1000 Miglia”.

Specjalna edycja „Mille Miglia 417” wraz z bogatym wyposażeniem opcjonalnym w przypadku modelu SL 400 wymaga dopłaty 14 800 euro, a SL 500 – 12 800 euro (netto). Samochody można będzie zamawiać od 7 kwietnia br.