Nowy Koncept LEXUS

Dodane przez 02/01/2012 Lexus Bez komentarza Tagi: , , ,

Lexus prezentuje nowy samochód koncepcyjny podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Detroit

Obierając nowy kierunek projektowania Lexus idzie o jeden krok dalej prezentując na North American International Auto Show w Detroit koncepcyjne sportowe coupe LF-LC 2 +2.

Projektowanie rozpoczęto od czystej kartki papieru. LF-LC łączy w sobie najnowocześniejszą technologię i organiczne kształty, aby jeszcze lepiej połączyć kierowcę z samochodem. Czyste linie pojazdu podkreślają ruch, tworząc charakterystyczny wygląd tego futurystycznego sportowego coupe.

Pomyślany jako ćwiczenia projektowe do wyznaczania przyszłych kierunków projektowania Lexusa, LF-LC został stworzony w studio projektowym Calty w Newport Beach w Kalifornii.

Wprowadzony w 1989 roku, Lexus stał się znany na całym świecie za jego dążenie do perfekcji, doskonałą jakość i zaawansowane technologie, wysokiej jakości produkty i jego unikalną koncepcję kompleksowej obsługi klienta.
W kolejnych generacjach samochodów Lexus wzmacnia tradycyjne wartości, takie jak niezrównana jakość wykonania, luksusowe wnętrze i najwyższej próby technologia, będąc wiernym L-finezji – filozofii projektowania stanowiącej bardzo istotny czynnik w pozycjonowaniu Lexusa jako wyjątkowo pożądanej marki na świecie.

Dzisiaj, Lexus jest pierwszym – i jedynym – producent samochodów klasy oferującym pełną gamę modeli hybrydowych zawierających RX 450h, GS 450h, LS 600h i CT 200h. W Europie modele z napędem Lexus Hybrid Drive stanowią ponad 60% całej sprzedaży Lexusa.