Lexus RC F

POZNAJ LEXUSA RC F

Obok Lexusa RC F nie sposób przejść obojętnie. Jego sylwetka jest niska i muskularna, a linie nadwozia zdradzają wyścigowy rodowód. Zresztą to 4-miejscowe coupé na pewno nie zasługuje na obojętność. RC F to samochód stworzony, by podnosić poziom adrenaliny u kierowców, którzy oczekują bezkompromisowych osiągów idących w parze z wyrafinowaniem.

 

Silnik v8

Niesamowity 5-litrowy silnik V8 — wytwarzany ręcznie i dostrajany z użyciem stetoskopu w naszych zakładach Tahara — rozwija moc 463 KM i generuje 520 Nm momentu obrotowego. Głowicę i wszystkie części ruchome zaprojektowano i wykonano tak, aby jednostka osiągała jak największą moc maksymalną na wysokich obrotach.

Sportowa wersja systemu VDIM

Zintegrowany system zarządzania dynamiką pojazdu (VDIM) sprawia, że potężna moc silnika RC F jest wykorzystywana bezpiecznie i płynnie, nawet podczas szybkiego pokonywania ostrych zakrętów.

Wersja Carbon

 

Na bazie technologii formowania włókien węglowych, opracowanej dla supersamochodu Lexus LFA i wyścigowego Lexusa IS F CCS-R, stworzyliśmy specjalną wersję Lexusa RC F z „pakietem carbon”, która waży o 9,5 kilograma mniej niż standardowy samochód.

8-biegowa sportowa skrzynia biegów

Moc z silnika V8 przekazywana jest na koła za pośrednictwem 8-biegowej sportowej sekwencyjnej przekładni z bezpośrednią zmianą przełożeń (Sport Direct Shift), która oferuje też tryb ręcznej zmiany przełożeń. Układ sterowania zmianą przełożeń został udoskonalony, by reagował optymalnie na każde, nawet najlżejsze, naciśnięcie lub puszczenie pedału przyspieszenia.

Fotele sportowe ze skórzaną tapicerką

Fotele z wysokimi oparciami wytwarzane są w technologii „pianki zintegrowanej”. Kształt i twardość poduszek foteli dobrano w taki sposób, aby zminimalizować nacisk na wrażliwy obszar kulszowy.

 

ODKRYJ LEXUSA RC F

Pod maską kryje się najpotężniejszy silnik V8, jaki kiedykolwiek stworzyliśmy. Ma on jedno zadanie: dostarczać moc, która budzi emocje. Przy redukcji biegów słyszalny jest charakterystyczny (jak mówią niektórzy — uzależniający) dźwięk „międzygazu”, a aktywny mechanizm różnicowy TVD (Torque Vectoring Differential) zapewnia znakomitą stabilność przy dużych szybkościach. W Lexusie RC F zaklęty jest duch prawdziwego wyścigowego coupé.

STWORZONE, BY ŁAMAĆ SCHEMATY

Każdy model Lexusa to unikalne wzornictwo przeczące utartym schematom. Uważamy jednak, że design samochodów to sztuka, która winna być tworzona z największym respektem wobec jej odbiorcy. Oddajemy więc w Twoje ręce szeroką gamę akcesoriów, która pozwoli uczynić Lexusa silnym wyrazem Twojego indywidualnego charakteru, a jednocześnie odpowiedzią na Twoje potrzeby.

 

Następny