Lancia i kobiety: historia sukcesu.

Dodane przez 27/06/2016 Lancia Bez komentarza Tagi:

Lancia celebruje dziś 90. rocznicę wielkiego sukcesu marki, wspominając Ludmiłę Bogusławską, pierwszą kobietę, która za kierownicą Lancii Lambda wygrała pierwszy wyścig dla kobiet.

Ludmiła Bogusławska pomimo wielu zagrożeń i trudności była kobieta silną i zdecydowaną. Była więźniem wojennym i sanitariuszką podczas wojny.
Ale przede wszystkim była prawdziwą kobietą Lancii, pilotem i niestrudzonym podróżnikiem. Była autentycznym pionierem.

27 czerwca 1926 r. był wyjątkowym dniem, nie tylko dla marki Lancia, ale także dla całego świata motoryzacji – w Polsce odbył się Ogólnopolski Rajd Pań – pierwszy w historii motoryzacji wyścig samochodowy kobiet.
Kobietą, która jako pierwsza za kierownicą Lancii Lambda przejechała linię mety, pokonując 16 innych przeciwniczek, była Ludmiła Bogusławska, wybitny pilot i żona Michała Bogusławskiego, przedstawiciela Lancii w Polsce w połowie lat 20. XX wieku.

Niestety, puchar Ludmiły zaginął podczas Powstania Warszawskiego we wrześniu 1944 roku i od tamtego czasu sława i waga tego zwycięstwa przyblakły a z biegiem lat uległy zapomnieniu, przez co są nieznane dla większości osób.

 

lanciapress.pl